הצהרת נגישות

מטרת העמוד: פירוט הסדרי הנגישות באתר סטודיו האייל

אנו מאמינים כי האינטרנט צריך להיות זמין ונגיש לכל אדם, ללא קשר לנסיבות וליכולת. כדי לממש זאת, אנו שואפים לדבוק בקפדנות ככל האפשר בהנחיות הנגישות לתוכן ברשת האינטרנט ברמת AA. עמידה בהנחיות אלו מסייעת לנו להבטיח כי האתר נגיש לכל האנשים: אנשים עיוורים, אנשים עם לקויות מוטוריות, ליקוי ראייה, אפילפסיה, עיוורון צבעים, מוגבלות קוגניטיבית ועוד.

האתר של סטודיו האייל עוצב מראש כך שיהיה מותאם לכל משתמש בהתאם לדרישות תקנות שיוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות לשירות), התשע"ג 2013 ובהתאם להמלצות להנגשת תכני אתרי אינטרנט WCAG) 2.0).

 1. האתר כתוב בצורה סמנטית, עם תגיות HTML מקובלות והיררכיית תוכן. בנוסף, מוטמעות באתר תכונות ה- ARIA (יישומי אינטרנט עשירים נגישים) על מנת להבטיח שמשתמשים הנעזרים בקורא מסך יוכלו לקרוא, להבין ולהנות מפונקציות האתר.
 2. תמונות מכילות תגיות ALT (טקסט חלופי) אשר מספקות מידע בהיר ופשוט אודות תוכן התמונה.
 3. התוכן מותאם לכל קוראי המסכים הפופולריים כולל JAWS ו- NVDA.
 4. אלמנטים דקורטיבים מוסתרים מקוראי מסך.
 5. האתר מותאם לניווט במקלדת: זה כולל את היכולת לנווט באתר באמצעות מקשי Tab ו- Shit + Tab, להפעיל תפריטים ושדות בחירה עם מקשי החצים ולסגור אותם באמצעות Esc. זה כולל גם הפעלת לחצנים וקישורים באמצעות מקש Enter, ניווט בין רכיבי רדיו ובין תיבת סימון באמצעות מקשי החצים, ומילוי שלהם באמצעות מקש הרווח או מקש Enter. 
 6. נבדקה התאמה של הסדר החזותי של פריטים והסדר שלהם בניווט באמצעות TAB.
 7. סימן הפוקוס בעת שימוש במקלדת ברור וחזק.
 8. דפים פנימיים מכילים בנוסף לתפריט הראשי גם "פירורי לחם" לניווט היררכי.
 9. משתמשים במקלדת ימצאו תפריטים לניווט מהיר ודילוג על תוכן.
 10. קישורים מודגשים באמצעות צבע ומשקל הטקסט.
 11. הניגודיות של טקסטים באתר גבוהה, כדי להקל על הקריאה עבור משתמשים עם ליקוי ראיה.
 12. משתמשים עם מכשירי שמיעה עלולים לחוות כאבי ראש או בעיות אחרות בגלל השמעת שמע אוטומטית. באתר זה לא מופעל כל שמע אוטומטי.
 13. כאשר יש קטעי וידאו לצפייה באתר, מצורפים להם גם הסברים טקסטואלים עבור כבדי שמיעה.

התאמה אישית של תכונות באמצעות ממשק הנגישות

ישנם כמה אלמנטים שאינם נגישים כברירת מחדל. לשם כך אנחנו יצרנו ממשק נגישות, המאפשר לאנשים עם מוגבלות ספציפית להתאים את האתר ולעצב אותו לצרכים האישיים שלהם. הגישה לאפשרויות הנגישות מתבצעת באמצעות לחיצה על לחצן הנגישות הכחול עם סמל כיסא הגלגלים בחלק הימני התחתון של המסך. 

ההגדרות המותאמות אישית נשמרות במכשיר של המשתמש במשך 30 יום, כך שאין צורך להגדירן בכל יום מחדש. אלו אפשרויות ההתאמה שאנו מאפשרים על מנת לספק חוויית שימוש מצויינת לכל משתמש:

 1. התאמות פרופיל צבע – האתר עוצב מראש כך שהצבעים בו יהיו ניגודיים ונוחים לקריאה תמיד.  משתמשים שמעוניינים בכל זאת לשנות את פרופיל הצבע יכולים לבחור בין מצב ניגודיות גבוהה, ניגודיות הפוכה ורקע בהיר.
 2. כתב – ניתן להגדיל את גודל הכתב ולשנות את הגופן מגופן מסוגנן לגופן סנס-סריף פשוט יותר לקריאה.
 3. אנימציות – משתמשים עם אפילפסיה עלולים להיות מושפעים מוידאו, הבהובים ריצודים ואנימציות. האתר לא מכיל וידאו ברקע. הוא כן מכיל אנימציית פתיחה בכל הדפים ואנימציות כניסה עדינות. משתמשים יכולים לעצור את כל ההנפשות האלו בלחיצת כפתור.
 4. סמן עכבר – באתר פועל סמן עכבר עגול יחודי. ניתן לעבור לסמן עכבר סטנדרטי באמצעות ממשק הנגישות.
 5. הדגשת קישורים – המשתמשים יכולים לבחור להדגיש קישורים בקו תחתי, על מנת לעשות אותם בולטים יותר לעין.
 6. פתיחת קישורים חצוניים בחלון הראשי – כברירת מחדל קישורים חיצוניים נפתחים בלשונית חדשה (target="_blank"). באמצעות ממשק הנגישות ניתן להגדיר פתיחה של קישורים חיצוניים באותו חלון.
 

תאימות דפדפן ותמיכה טכנולוגית

אנו שואפים לתמוך במערך הרחב של הדפדפנים והטכנולוגיות המסייעות ככל האפשר, כך שהמשתמשים שלנו יוכלו לבחור בכלים המתאימים ביותר עבורם, עם כמה שפחות מגבלות. אנחנו תומכים בכל הדפדפנים המהווים מעל 95% מנתח שוק המשתמשים כולל גוגל כרום, מוזילה פיירפוקס, אפל ספארי, אופרה ומיקרוסופט אדג', JAWS ו- NVDA (קוראי מסך), שניהם עבור חלונות ומשתמשי MAC.

נגישות המבנה

אין קבלת קהל בסטודיו.

הערות, הערות ומשוב

למרות המאמצים הרבים בהם נקטנו על מנת לאפשר לכל אחד להתאים את האתר לצרכיו, עדיין עשויים להיות דפים או קטעים שאינם נגישים במלואם, שנמצאים בתהליך הנגשה או שחסר פיתרון טכנולוגי הולם שמאפשר להנגיש אותם.

אם מצאת תקלה, אם אתה מתקשה להשתמש בהיבט כלשהו באתר או אם יש לך רעיונות לשיפור, נשמח לשמוע ממך. תוכל לפנות ישירות למנהל סטודיו האייל באמצעות הדוא"ל הבא: [email protected], או באמצעות דואר:

אלחנן לבבי,
האלון 53,
מטע.
מיקוד 9987000.

 

תאריך עדכון אחרון: 08/05/2023

סטודיו האייל מנכיח עסקים במנועי חיפוש וברשתות חברתיות, באמצעות אתרי אינטרנט ודפי נחיתה. הסטודיו משרת מגוון לקוחות בתחומי הטכנולוגיה, התרבות, התקשורת, הממשל ועוד. 

נשמח לספק לחברה שלך פתרונות מקצועיים בהתאמה אישית.

אלחנן, מנהל הסטודיו, יחזור אליך בשעות הקרובות וישמח לשוחח איתך.

דילוג לתוכן